TAŤÁNA KOVÁČOVÁ

CERTIFIKOVANÁ LEKTORKA

Jsem certifikovanu lektorkou jógy s certifikací pro RYS 200 yoga alliance teachers a praktikuji lekce jógové, dechové a meditačně-relaxační terapie

Sport je mým vášnivým koníčkem již více než 35 let. Přes kalanetiku, bodystyling a pilates jsem se před více jak deseti lety seznámila s jógou. Původně jsem vnímala jógu pouze jako fyzickou aktivitu, avšak časem jsem si oblíbila i meditace a vedení energie tělem. Zjistila jsem, že vedený dech a meditace hrají klíčovou roli při uvolňování stresu v těle. Chtěla jsem se o józe dozvědět více a tak jsem se rozhodla si vystudovat Školu jógy a zdravého pohybu.

Pod vedením zkušených lektorů jsem získala dovednosti v praktikování ásan s důrazem na principy zdravého pohybu odvozené z vývojové kineziologie. To mi nejen pomohlo k celkovému posílení centra těla, ale pravidelným cvičením jsem dosáhla i lepšího držení těla. Anatomie těla mě úplně pohltila, poznatky o propojenosti těla na rovině fascií mě přivedly k pochopení, že i na fyzické úrovni je tělo komplex, kde vše souvisí se vším, vše je propojeno.
Obohatila jsem se o různé dechové techniky. Jejich pravidelným praktikováním se mi potvrdilo, že si lze tělo uvolnit zevnitř a dodat si tak více energie, živin a zároveň i odevzdat vše nepotřebné.
Přisvojila jsem si také komplex relaxačních a meditačních cvičení. Jsou mým velkým pomocníkem pro zastavení se v přítomnosti.
Pravidelným praktikováním všech jógových složek zároveň jsem si obnovila potřebnou energii a tím i celkové zdraví.
Jógu miluji čím dál tím více a dává mi velký smysl předávat mé pojetí komplexní jógy dál. Mám ráda lidi a komunikaci, a tak se chci o tento komplex podělit. 

YOGA HARMONY

Taťána Kováčová

IČ: 48942065

Kontakt

Havlíčkova 1503
29501 Mnichovo Hradiště

Telefon: +420 724 859 521
mail: tana@yogaharmony.cz