YINSIGHTS: JIN JÓGOVÁ CESTA DO VLASTNÍHO NITRA

19.04.2015 09:30

YINSIGHTS: JIN JÓGOVÁ CESTA DO VLASTNÍHO NITRA

KDY: 19.4. 2015 (9:30-12:00)

CENA: 400 Kč

PLATBA: Záloha 200 Kč na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „yinsight_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu

REGISTRACE : https://bindu-yoga.isportsystem.cz

Kultivace meditativního stavu mysli prostřednictvím prohloubení pozornosti a nalézání vnitřního ticha nabízí potenciál pro reflektivní procesy a obnovení sil.

Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici s poznatky moderní západní vědy a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. V jin józe se orientujeme v rámci déle držených pozic spíše na receptivní přístup – na nehodnotící pozorování a přijímání sebe sama.  Jin jóga je vzhledem k delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční a mentální očistě a zklidnění. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie.

Jedním z mnoha přínosů jin jógy je nenásilná kultivace meditativních stavů v déle držených pozicích. Jin jóga tak může pomoci změnit kvalitu prožitku při sezení v meditaci, které nám z počátku může připadat jako nepohodlné nebo obtížné. Prostřednictvím série krátkých meditací v průběhu jin jógových ásan budeme kultivovat objevování vnitřního míru a harmonie a ponechání věcem volného průběhu, nepotlačování a přijetí. Naladíme se tak na druhou část workshopu, ve které se při vedené meditaci vycházející z tradice meditace vhledu (vipassana) ponoříme hlouběji do vlastního nitra. Naše setkání zakončíme hlubokou relaxací.