Kréta s jógou a shiatsu

21.06.2018 13:33

ZÁMĚR

Naším tělem proudí energie, bez které bychom nebyli živí. Ve zdravém těle energie proudí rovnoměrně do všech jeho částí. V důsledku různých životních událostí může ale proud energie zeslábnout a jeho okruh se může zmenšit. To se může projevit jako vnitřní nepohoda či nemoc, tedy psychická a/nebo fyzická nerovnováha. Tělo má však úžasnou samoúzdravnou schopnost - má dostatek prostředků a síly, jen mu k tomu musíme dát prostor a správný impulz. A za tímto účelem vzniká tato výprava.

V životě máme k dispozici mnoho technik a zdrojů, kterými můžeme uvést tělo zpět do přirozené harmonie. V naší výpravě budeme kombinovat sílu jógy, shiatsu a bylin, jež se navzájem velice dobře doplňují. Pomocí jógy můžeme zlepšit kontakt se sebou samým, stát se vnímavější a také obnovit naší vitální sílu. Pomocí shiatsu pak můžeme záměrně rozprouděnou životní energii směřovat tam, kde je jí nedostatek a uvolnit stagnace v místech, kde se energie kumuluje. Náš záměr ještě umocníme silou bylin, které budou třetím pilířem našeho programu.

Výprava je navržená pro malou skupinu účastníků (11 osob). Naším záměrem je individuální a osobní přístup ke každému jednotlivci.

PROGRAM

První den (21.6.) nás čeká příjezd, ubytování (check-in po 15:00) a první skupinová lekce jógy (19:00). Následovat budou čtyři dny s jógou a shiatsu. Šestý den vyrazíme na společný celodenní výlet (možností je mnoho, nicméně uvažujeme o pěším výletu kaňonem Samaria Gorge National Park na severu ostrova). Znovu budou následovat čtyři dny s jógou a shiatsu. Jedenáctý den (1.7.) nás ráno čeká poslední společná jóga a odjezd (check out do 11:00).

Jógu budeme cvičit ve skupině devět dní ráno a pět večerů. Cvičit budeme na zahradě našeho domu, případně na pláži. Během pobytu každý absolvuje tři devadesátiminutová ošetření shiatsu. Každému bude také na míru sestavena individuální lekce jógy, která bude reagovat na jeho aktuální stav a potřeby. Tato lekce jógové terapie bude sestavená na základě diagnostiky shiatsu a dalších aspektů. Krom změn zažehnutých během pobytu, si tak každý navíc odveze i vlastní sestavou cviků, jejichž praktikování by mu/jí mělo pomoci k přiblížení se rovnováze a zdraví. Po celou dobu pobytu také budeme pít bylinné čaje, které nám pomohou pročistit tělo i mysl.

Krom ranních a večerních společných lekcí jógy, je program flexibilní a přesný harmonogram bude možné sestavit individuálně – dle možností lektorů a chuti účastníků.

Kurz je vzhledem k individuálnímu přístupu je určený jak úplným začátečníkům, tak i pokročilým.

UBYTOVÁNÍ

Bydlet budeme v rodinném domě Villa Grabella, který stojí na okraji vesnice Pitsidia, zhruba 1 km od písešné pláže Komos a 2 km od známé pláže Matala. Ve vzdálenosti deseti kilometrů je možné navštívit pozůstatky paláce Minoan, horu Psiloritis atd. Obchody a kavárny jsou v docházkové vzdálenosti 5-10 minut.

K dispozici budeme mít celý dům, který nabízí jedinečné výhledy na hory a moře. V domě je celkem šest ložnic (2-3 lůžkové pokoje, každý má svůj balkón) a šest koupelen.

V domě je k dispozici pračka, žehlička, klimatizace, fén, TV, internet, ručníky…


CENA A PŘIHLAŠOVÁNÍ

Pro podrobnější informace, vč. ceny nás prosím kontaktujte:

František: bartosfra@gmail.com
Šárka: sarkayoga@gmail.com