Barcelona s jógou a shiatsu

29.04.2017 14:00

Po úspěšné výpravě do Andalusie chystáme s mým milým kamarádem a úžasným shiatsu terapeutem Františkem in na rok 2017 výpravu do teplých krajin, na iberský poloosttrov, tentokráte do blízkosti divukrásné Barcelony, hlavního města Katalánska. Na začátku května  již bude teplo na koupání na písčitých španělských plážích, nicméně stále příjemně na výlety po okolí, objevování architektonických a uměleckých krás Barcelony, i katalánského venkova a přírodních krás okolí.Čeká nás každodenní jóga - skupinové lekce i individuálně (terapeuticky) zaměřená setkání. Během pobytu každý účastník absolvuje tři terapie shiatsu a dostane doporučení na jógovou sestavu šitou právě jemu na míru. Odpočívat budeme na překrásných plážích, ochutnáme výborné španělské speciality, program uzpůsobíme energii skupinky, která nepřesáhne 10 účastníků.

 

Termín: 29.4. - 9.5. (tzn.deset dní v Barceloně, na kterých spotřebujete jen 6 dní dovolené:-)MÍSTO

Barcelona, hlavní město Katalánska, svébytného regionu Španělska. Město plné kultury a umění (Gaudí, Picaso, atd.). Koupání ve středozemním moři pár set metrů od našeho bydlení. Volný čas mezi jógou a ošetřeními je tak možné trávit u moře, anebo ve městě, případně výlety do okolí. Katalánsko je velmi různorodý kraj. Na severu se táhnou vysoké Pyreneje s nádhernou a drsnou přírodou. Na jihu pro změnu dominují turistické pláže, historická města a kultura. V Deltě řeky Ebro se pěstuje rýže, okolo Montblancu se rozléhají olivové háje a vinice. Za zmínku stojí i pomerančovníky a mandloně. V Siuraně, lezeckém ráji, se dá vykoupat ve vodopádu, či strávit čas obdivováním přírodních krás.

 

DOSTUPNOST

Barcelona má mezinárodní letiště. K místu, kde bydlíme se jednoduše dostaneme hromadnou dopravou. S výběrem letu a s cestou z letiště na místo ubytování organizátoři každému velice rádi pomohou. Pokud bude zájem ze strany účastníků, může se zorganizovat společnou cesta. Vše je řešitelné a nikde Vás nenecháme! Dopravu si však hradí každý sám (není součástí ceny kurzu). Možná je i doprava autobusem - cesta pak ale trvá cca 24 hodin.

 

PROGRAM

První den proběhne příjezd, ubytování (check-in po 14:00) a první skupinová lekce jógy (18:30). Následovat budou čtyři dny s jógou a shiatsu. Šestý den  vyrazíme na společný celodenní výlet (destinaci domluvíme, možností je mnoho). Znovu budou následovat čtyři dny s jógou a shiatsu. Jedenáctý den nás ráno čeká poslední společná jóga a odjezd (check out do 11:00).

 

Jógu budeme cvičit ve skupině osm dní ráno a čtyři večery. Cvičit budeme venku v krásném parku v blízkosti bytu. Během pobytu každý absolvuje i tři devadesátiminutová ošetření shiatsu. Každému bude také na míru sestavena individuální lekce jógy, která bude reagovat na jeho aktuální stav a potřeby. Tato lekce jógové terapie bude sestavená na základě diagnostiky shiatsu a dalších aspektů. Krom změn zažehnutých během pobytu, si tak každý navíc odveze i vlastní sestavou cviků, jejichž praktikování by mu/jí mělo pomoci k přiblížení se rovnováze a zdraví.

Krom ranních a večerních společných lekcí jógy, je program flexibilní a přesný harmonogram bude možné sestavit individuálně – dle možností lektorů a chuti účastníků.

 

Kurz je vzhledem k individuálnímu přístupu je určený jak úplným začátečníkům, tak i pokročilým.

Přihlašování a další info bude průběžně doplňováno zde, nebo pište na bartos.fr@gmail.com.