Jižní Itálie s jógou a shiatsu

14.09.2017 14:25

A je to tady! Pro naši další výpravu s jógou a shiatsu jsme vybrali malebné městečko Monopoli na jihu Itálie. Každý den nás čeká jóga na prostorné střešní terase, v průběhu pobytu tři ošetření shiatsu a k tomu možnost dle chuti prozkoumávat historické uličky s malými obchůdky, ochutnávat italskou zmrzlinu, zajít si na pláž deset minut od našeho bydlení, relaxovat v přístavu či jen z příjemné kavárny pozorovat cvrkot na ulici....

ZÁMĚR

Naším tělem proudí energie, bez ní by bylo tělo mrtvé. Ve zdravém těle energie proudí rovnoměrně do všech jeho částí. V důsledku různých životních událostí může ale proud energie zeslábnout a jeho okruh se může zmenšit. To se může projevit jako vnitřní nepohoda či nemoc, tedy psychická a/nebo fyzická nerovnováha. Máme k dispozici mnoho technik, kterými můžeme uvést tělo zpět do přirozené harmonie. Patří mezi ně také jóga a shiatsu, jež se velice dobře doplňují. Pomocí jógy můžeme zlepšit kontakt se sebou samým, stát se vnímavější a také obnovit naší vitální sílu. Pomocí shiatsu pak můžeme záměrně rozprouděnou životní energii směřovat tam, kde je jí nedostatek a uvolnit stagnace v místech, kde se energie kumuluje. Tělo má úžasnou samoúzdravnou schopnost, má proto dostatek prostředků a síly, jen mu k tomu musíme dát prostor a správný impulz.

Kurz je navržený pro malou skupinu účastníků (11 osob). Záměrem lektorů je individuální a osobní přístup ke každému jednotlivci.

PROGRAM

Jógu budeme cvičit ve skupině devět dní ráno a čtyři večery. Cvičit budeme na prostorné střešní terase domu, lde budeme bydlet či venku v nedalekém parku, anebo na pláži. K detoxikaci těla budeme používat také bylinky. Během pobytu každý absolvuje tři devadesátiminutová ošetření shiatsu. Každému bude také na míru sestavena individuální lekce jógy, která bude reagovat na jeho aktuální stav, záměr a potřeby. Tato lekce jógové terapie bude sestavená na základě diagnostiky shiatsu a dalších aspektů. Krom změn zažehnutých během pobytu, si tak každý navíc odveze i vlastní sestavou cviků, jejichž praktikování by mu/jí mělo pomoci k přiblížení se rovnováze a zdraví.

UBYTOVÁNÍ

Bydlet budeme v centru městečka. K dispozici budeme mít celý dům (sestávající ze čtyř apartmánů), tj. celkem 6 ložnic, 4 koupelny, obývák, kuchyň, terasu na střeše.

V domě jsou 3 ložnice s manželskou postelí, 2 ložnice s manželskou postelí a jednolůžkem a 1 ložnice s dvěma oddělenými postelemi.

Moře a pláž je 15 minut chůze.

V domě je k dispozici pračka, žehlička, klimatizace, fén, TV, internet, ručníky…

STRAVOVÁNÍ

Stravování si řeší každý účastník sám. V okolí je mnoho restaurací a obchodů. Dům navíc disponuje plně vybavenou kuchyní (sporák, lednička, mikrovlnka, nádobí). Je tak na každém účastníkovi, jak se bude chtít stravovat. V domě je jídelna, je možné si jídlo vychutnat i na střešní terase.

DORPAVA

Nejbližší letiště je ve městě Bari, vzdálené 41 km od Monopoli. K místu, kde bydlíme se jednoduše dostaneme hromadnou dopravou. S výběrem letu a s cestou z letiště na místo ubytování organizátoři každému velice rádi pomohou. Pokud bude zájem ze strany účastníků, může se zorganizovat společnou cesta. Vše je řešitelné a nikde Vás nenecháme! Dopravu si nicméně zajišťuje a hradí každý sám.

CENA

a/ KURZ

Cena kurzu je 6 500 Kč pokud se přihlásíte do konce června. Cena kurzu činí 7 000 Kč pokud se přihlásíte později. Kurz zabezpečuje František Bartoš. Cenu kurzu je potřeba uhradit souběžně s přihlášením se na kurz. Na kurz se můžete přihlásit pomocí e-mailu. Kurzovné pošlete na účet 670100-2200681655/6210. Kurzovné zahrnuje 14 skupinových lekcí jógy, tři ošetření shiatsu, individuální lekci jógy a sestavu cvičení na míru.

b/ UBYTOVÁNÍ

Cena ubytování je 8 500 Kč. Ubytování zabezpečuje Šárka Soudková. Cenu za ubytování je potřeba uhradit do 15. srpna na účet 670100-2201840478/6210.

DOPRAVU, STRAVU A POJIŠTĚNÍ SI ZAŘIZUJE KAŽDÝ SÁM
S dopravou velice rádi poradíme. A s vařením taky:)

Pro více informací kontaktujte:

František: bartosfr@gmail.com
Šárka: sarkayoga@gmail.com