JIN JÓGA INSPIRATION v Brně

24.05.2015 10:00

JIN JÓGA INSPIRATION  - dva jin jógové workshopy v Brně 

 

 1) JIN JÓGA A LET DRAKA 24.5.2015 … 10.00 – 13.00 hod. Čínští mudrcové věřili, že když vdechneme život a energii našemu „spirituálnímu drakovi“, neboli našemu vyššímu já, vytvoříme změnu, která vdechne život a energii do všeho, dovolujíc nám ujíždět na drakově rostoucí síle až k zenitu nekonečných možností… Jin a jang jsou dvě navzájem se doplňující kvality, přítomné v různých poměrech jak v nás, tak i ve všem kolem nás. Tento taoistický koncept lze pozorovat univerzálně, tedy i v našem přístupu ke světu, k našim denním aktivitám, k józe… Prostřednictvím jangového přístupu k józe aktivizujeme svou mysl i tělo, povzbuzujeme krevní oběh, posilujeme svaly, dáváme svému tělu formu. V jinovém přístupu naopak svému tělu dovolíme „roztát“ v déle držených pozicích, které působí zejména na pojivové tkáně našeho těla, ladíme se na naši intuici v nalézání finální podoby ásany, necháváme gravitaci a čas, aby nám pomohli prohloubit pozici, a máme dostatek prostoru stát se pozorovateli všeho, co se v nás odehrává na fyzické, mentální i emoční úrovni. Během workshopu se seznámíme se sekvencí „Let draka“, která je v tradici Paula Grilleyho, jednoho ze zakladatelů jin jógy, výbornou jangovou předehrou pro maximální využití potenciálu následných jin jógových pozic. Společně projdeme cestu, při které budeme postupovat od energizující dračí sekvence, prohřívající organismus a aktivujících naši vitální sílu, ke klidným, meditativním a intuitivním jinovým ásanám, jež budou završeny jemnou harmonizující pránajamou a závěrečnou vedenou hlubokou relaxací. 

2) HOT JIN JÓGA A DETOXIKACE 24.5.2015 … 14.30 - 17.00 hod. Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. Jin jóga se soustředí na zjemňování, odevzdání se a přijetí. Pozornost je věnována působení na pojivové tkáně (vazy, šlachy, fascie, klouby), tedy ty tkáně těla, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Jinové ásany zaměříme zejména na meridiány ledvin a jater. Prostřednictvím ledvin dochází k revitalizaci našeho těla, prostřednictvím jater k odvádění toxinů. Setrvání v každé pozici je relativně dlouhé (cca 3 až 5 minut), aby bylo umožněno bezpečné a pozvolné působení na pojivové tkáně. Jin jóga je díky delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční očistě. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Seminář proběhne v sále vyhřátém na příjemných 32 °C jednak horkým vzduchem a současně vybaveném infrazářiči, které pracují na principu „slunečního efektu“, kdy je tělo příznivě stimulováno infračervenými paprsky s blahodárnými účinky na celý lidský organismus. Při cvičení dochází k prohřátí celého organismu usnadňující účinné protažení svalů, šlach, uvolnění kloubů s mnohem nižším rizikem poranění a s pozitivním efektem na eliminaci toxických látek z těla. Zbavíme–li se toxinů – na fyzické, mentální i emoční úrovni – nacházíme naši pravou podstatu či esenci. 

 

místo konání : Majda agency – pohybové studio, Gorkého 8, Brno 

vstupné: 590,-Kč/ jeden workshop … 990,-Kč / oba workshopy ( úhrada do 10.5.2015) !!! čaj + občerstvení v ceně + slosování vstupenek o ceny !!! 

přihlášení - e-mailem : sarka@majda-agency.cz, telefonicky : 603 53 22 13, 543 240 222, 543 247 345 osobně : Majda agency – pohybové studio, Gorkého 8, Brno 602 00