Květy pouště: jógová výprava do Izraele a Palestiny

25.03.2017 20:00

Květy pouště: jógová výprava do Izraele a Palestiny

V termínu 25.3. - 4.4. chystáme opět výpravu do Izraele, tentokráte spíše do jeho jižní části.

První dojmy nasbíráme v životem pulsujícím Tel Avivu a ve starobylě Jaffě, kde strávíme první dva dny. Vyzkoušíme teplotu Středozemního moře, která koncem břeyna již často láká k vykoupání. Budeme mít možnost nahlédnout do života beduínů v okolí Beer Shevy a poté se ponoříme se do ticha Negevské pouště v kibutzu Sde Boker, odkud se můžeme vydat na nezapomenutelný pouštní trek ke studenému prameni. Navštívíme Micpe Ramon, základnu výletů do úchvatných pouštních kráterů (Machteš Ramon, Machteš Gadol...unikátní geologické útvary). Doputujeme až do Eilatu k Rudému moři, kde se budeme moci koupat a šnorchlovat. Poté  nás opět čeká cesta na sever, navštívíme úchvatný park Timna s jeho pískovcovými útvary a kresbami, které tam zanechali staří Egypťané. Další den se necháme se nadnášet i hýčkat slanou vodou Mrtvého moře, prozkoumáme starověkou Masadu a budeme moci udělat půldenní trek oázou u Ein Gedi. Výpravu zakončíme v historickém Jeruazlému, ze kterého bude možnost vypravit se na jeden den do palestinského Betléma.

Ochutnáme speciality výtečné izraelské kuchyně od falafelu a hummusu až po šakšuku a sabich, degustovat budeme moci místní vína...vybírat si budeme každý den ze škály sladkého a šťavnatého ovoce, ořechů a datlí:)

 

Jóga nás bude doprovázet každý den - využijeme ji jako nástroj k nacházení rovnováhy ve vlnách protikladů „Svaté země“, balancování její intenzity, k harmonizaci těla i duše.

 

Výlet je plánován pro malou skupinku (10-14 účastníků), vítáni jsou jógoví začátečníci i pokročilejší jogíni - prostor bude pro individuální přístup.  Také přesnou trasu našeho putování můžeme doladit společně - nejedná se o organizovaný zájezd, ale o společnou výpravu lidí s podobným naladěním, zájmem o poznání krajin…vnějších i vnitřních.

 

Vydejte se s námi do pulzujícího srdce naší civilizace, do křižovatky kultur, do míst, která nesou prastaré příběhy, energie a vzpomínky. Program se ještě dotváří, ale pokud o cestě se mnou uvažujete, dejte mi vědět.


 

 

Více info a přihlašování na sarkayoga@gmail.com